nedeľa, 20 júna, 2021
21.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Volkswagen bude testovať elektrické vozidlá v Grécku

Volkswagen bude testovať elektrické vozidlá v Grécku

Nemecká automobilka Volkswagen spustila v stredu na maličkom gréckom ostrove Astypalea s populáciou asi 1300 obyvateľov päťročný projekt, ktorý otestuje prijatie elektrických vozidiel v oblastiach prechodu na udržateľnú tvorbu energie.

Iniciatíva v hodnote 20 miliónov eur bude mať finančnú podporu aj od gréckej vlády. Obyvatelia ostrova budú môcť využiť stimuly ako výmena konvenčných vozidiel za elektrické automobily či skútre.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis otvára dvere na elektrickom vozidle Volkswagen. (Foto: SITA/ Alexandros Vlachos/Pool via AP)

„Toto sú veľmi cenné poznatky, pretože to, čo na tomto ostrove uvidíme v nasledujúcich piatich, šiestich alebo siedmich rokoch, bude pravdepodobne trvať vo zvyšku Európy dve alebo tri desaťročia,“ uviedol počas prezentácie na ostrove výkonný riaditeľ Volkswagenu Herbert Diess.

Volkswagen v ostatných rokoch zintenzívnil svoje plány na výrobu elektrických vozidiel v dôsledku veľkého škandálu s emisiami. Grécko sa usiluje rozvíjať na svojich ostrovoch výrobu energie z obnoviteľných zdrojov, ktorá by nahradila drahú lokálne vyrobenú elektrinu, väčšinou pomocou nafty.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 +49 Dnes Úmrtí 12,486 +8 Dnes Uzdravení 377,862 Infikovaných 949 Last updated: 20. júna 2021 - 01:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -