nedeľa, 24 októbra, 2021
6.1 C
Bratislava
ÚvodArénaGröhling: Podmienka negatívneho PCR testu pred začiatkom letného tábora sa môže zmeniť

Gröhling: Podmienka negatívneho PCR testu pred začiatkom letného tábora sa môže zmeniť

Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu SR je pripravené diskutovať o podmienke preukázať sa negatívnym PCR testom pred účasťou na letnom tábore. Šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS) vysvetlil, že rokovania plánujú, ak by táto podmienka mala byť prekážkou pre účasť veľkého počtu detí na letných táboroch. Uviedol to na tlačovom brífingu po návšteve školy v Lučenci. Gröhling v posledných troch dňoch navštívil aj školy v Želiezovciach, Šahách, Dolnej Strehovej, Čebovciach, Veľkom Krtíši a Modrom Kameni.

Epidemiologický tím povolil letné tábory v júli a auguste s tým, že deti sa otestujú PCR alebo LAMP testom, ktorý nebude starší ako 72 hodín pred nástupom do táboru. Týmto testom sa budú deti preukazovať iba pred začiatkom tábora, počas tábora alebo prázdninových aktivít už nebude musieť byť opakovaný. „Situáciu som konzultoval s epidemiologickým tímom aj ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nom. OĽaNO). Mojou iniciatívou je, aby sa buď spravil ústupok vo forme antigénových testov alebo aby sa testy preplácali tam, kde o to požiadajú,“ objasnil Gröhling. Podotkol, že sa musí myslieť aj na bezpečný septembrový návrat státisícov žiakov do školských lavíc.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 24. októbra 2021 - 23:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img