pondelok, 28 novembra, 2022
4 C
Bratislava
ÚvodArénaPellegrini: Nitky celého komplotu vedú podľa všetkého priamo k Matovičovi

Pellegrini: Nitky celého komplotu vedú podľa všetkého priamo k Matovičovi

Predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini vyzval ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), aby podal demisiu. Tento post treba podľa neho prenechať človeku, ktorý bude schopný dostať naspäť pod kontrolu všetky silové zložky v štáte, upokojí situáciu a garantuje vyšetrenie všetkých závažných podozrení. Pellegrini tvrdí, že vláda stratila kontrolu nad vedením silových zložiek. Reagoval tak na dnešné zadržanie šéfa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA).

“Zadržanie šéfa inšpekcie Policajného zboru potvrdzuje podozrenia, že súčasná vládna garnitúra nemá záujem o dôkladné preverenie informácií SIS o existencii skupinky vyšetrovateľov a prokurátorov, konajúcej v rozpore so zákonmi, dôkazmi a spravodlivosťou. Priamu politickú zodpovednosť za to nesie minister vnútra, ktorý by mal ihneď z funkcie odstúpiť. Politické nitky celého komplotu vedú podľa všetkého priamo k predsedovi OĽaNO Igorovi Matovičovi, ktorého kryje fiktívny premiér Eduard Heger. Preto Hlas-SD navrhol vyslovenie nedôvery celej vláde,” uviedol Pellegrini.

Časť podpisov je podľa Pellegriniho už vyzbieraná. Ďalšie podpisy začnú od zvyšku opozície zbierať v najbližších dňoch. „Zvážime, v akom kroku a akom časovom horizonte takýto návrh má padnúť,” dodal.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -