streda, 4 augusta, 2021
22.8 C
Bratislava
ÚvodArénaKollár: Som presvedčený o nevine Pčolinského

Kollár: Som presvedčený o nevine Pčolinského

Predseda parlamentu a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár verí bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému, že nezobral úplatok. Uviedol to v rozhovore pre portál Webnoviny.sk s tým, že je presvedčený, že sa to aj dokáže. Zároveň Kollár verí, že exšéf tajnej služby bude rehabilitovaný a bude mu vyplatené vysoké odškodné.

„Som presvedčený o jeho nevine,” odpovedal na otázku, či si obvinenie voči Pčolinskému vymysleli kajúcnici Ľudovít Makó a už odsúdený Boris Beňa. Zároveň podľa šéfa parlamentu musí byť obvinený zbavený mlčanlivosti, aby sa mohol účinne brániť. „Vladimír P. je príslušníkom SIS a tam platí lex specialis o SIS,” zdôraznil Kollár. Doplnil, že na túto tému sa bavil aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a tá mu povedala, že keď dostane žiadosť od vyšetrovateľa, Vladimíra Pčolinského zbaví mlčanlivosti. „Doteraz ju nedostala,” povedal. Na otázku, či v prípade preukázania neviny Vladimíra Pčolinského bude Sme rodina trvať na jeho návrate do funkcie šéfa tajnej služby, Kollár odpovedal, že o tom budú v strane diskutovať.

Predseda parlamentu zároveň odmieta, že by dôvodom agendy Sme rodina na skrátenie kolúznej väzby bolo výlučne väzobné stíhanie Vladimíra Pčolinského. „Začal som s tým už na jeseň, už vtedy som požiadal ministerku Máriu Kolíkovú (Za ľudí) o zmenu,” zdôraznil a dodal, že túto tému otvoril aj po smrti bývalého šéfa polície Milana Lučanského. „Dodnes to nie je urobené,” skonštatoval.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 4. augusta 2021 - 14:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -