pondelok, 14 júna, 2021
21.2 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO V Bratislave otvorili prvé veľkokapacitné mobilné odberové miesto, bude fungovať v...

VIDEO V Bratislave otvorili prvé veľkokapacitné mobilné odberové miesto, bude fungovať v dvoch zmenách

Ministerstvo zdravotníctva otvorilo prvé veľkokapacitné mobilné odberové miesto (MOM) v Bratislave. Denne by malo na ochorenie COVID-19 otestovať 500 až 600 ľudí. TASR to potvrdila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Odber vzorky u pacientky na prítomnosť nového koronavírusu. Foto: TASR

V hlavnom meste pribudlo takéto miesto v areáli štadiónu bývalého bratislavského Interu. Testovať sa podľa rezortu zdravotníctva budú tí, ktorí prídu peši či autom len s platným COVID passom. Na jeho získanie je potrebná registrácia cez elektronický formulár.

“Mobilné odberové miesto sa nachádza v priestoroch pri zadnom parkovisku v areáli štadióna. Na miesto navedú obyvateľov tabule. O vyšetrenie je možné požiadať prostredníctvom formulára na stránke korona.gov.sk.

MOM bude k dispozícii sedem dní v týždni v časoch od 7.30 h do 11.30 h a popoludní od 13.00 h do 17.00 h. Vo veľkokapacitnom MOM na Trnavskej budú testovaní pacienti nad 10 rokov,” komentovala hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Beňadiková.

Eliášová zasa doplnila, že MOM bude fungovať v dvoch zmenách. “Odbery budú prispôsobené aj pre peších, ale aj pre tých, ktorí prídu autom, teda bude tam služba drive-thru,” uviedla pre TASR.

Takéto veľkokapacitné miesta na testovanie by mali postupne pribudnúť aj v ďalších krajských mestách.

Otvorili nové veľkokapacitné miesto na odber vzoriek na COVID-19 v areáli štadiónu bývalého bratislavského Interu. Zdroj: TASR

Fotogaléria

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 +12 Dnes Úmrtí 12,441 +2 Dnes Uzdravení 377,282 Infikovaných 1,315 Last updated: 14. júna 2021 - 13:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -