VIDEO Kto má odvahu, dajte dole rúška! Niektorí poslanci v parlamente rúška odmietli. Zasiahol Kollár

0
Na snímke predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) Foto: TASR - Martin Baumann

Niektorí poslanci si v pléne Národnej rady (NR) SR odmietli nasadiť rúška. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) ich menovite upozornil a chcel ich vykázať zo sály.

„Kto má odvahu, dajte dole rúška!” ozývalo sa rokovacou sálou. Kollár následne prerušil schôdzu a zvolal rokovanie poslaneckého grémia.

„Nie ste na dedinskej zábave, správajte sa ako poslanci,” napomenul Kollár poslancov, ktorí sa začali v pléne prekrikovať po tom, ako ich upozornil, že si majú nasadiť rúška.

Na snímke poslanci NR SR zľava Peter Krupa, Andrej Medvecký, Milan Mazurek (všetci ĽSNS) si odmietli nasadiť rúško aj po napomenutí predsedom parlamentu SR Borisom Kollárom (Sme rodina) a vpravo s rúškom Martin Beluský (ĽSNS) a vpravo hore Dušan Galis (Smer-SD) počas 11. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 2. septembra 2020. Foto: TASR – Martin Baumann

Dodal, že keď to zvládnu deti v škole, mali by aj oni. Zdôraznil, že majú ísť celému národu príkladom.

VIDEO: Niektorí poslanci si odmietli dať rúška, Kollár ich vykázal z pléna

Medzi poslancami, ktorých upozornil, boli Andrej Medvecký, Milan Mazurek, Miroslav Urban, Peter Krupa (všetci ĽSNS), Štefan Kuffa a Tomáš Taraba (obaja nezaradení)

- Reklama -