streda, 20 októbra, 2021
9.8 C
Bratislava
ÚvodArénaZomrel Peter Sutherland, ktorý z OSN tvrdo presadzoval migráciu. Chodil na Bilderberg,...

Zomrel Peter Sutherland, ktorý z OSN tvrdo presadzoval migráciu. Chodil na Bilderberg, z celej Európy chcel vykoreniť nacionalizmus

Írsky obchodník Peter Sutherland sa počas svojho života pohyboval aj v najvyšších poschodiach medzinárodných organizácií. Viedol Svetovú obchodnú organizáciu (WTO) a v roku 2015 pôsobil na pozícii zvláštneho úradníka OSN pre migráciu. Nielen v tejto role volal po tom, aby sa Európa otvorila utečencom a stala sa multikultúrnou spoločnosťou, akou je austrálska či novozélandská spoločnosť.

„Prvá vec, ktorú by teraz mala EÚ urobiť, je pomôcť nárazníkovým štátom ako Libanon, Turecko a Jordánsko tým, že presídli utečencov. Po druhé by mala dôrazne pripomenúť ministerským predsedom, že členstvo v EÚ je podmienené spoločnými hodnotami a vnútornou solidaritou. A tie spoločné hodnoty diktujú, že utečencom má byť poskytnutý azyl namiesto privítania ostnatým drôtom a slzným plynom,“ napísal Sutherland na sociálnej sieti Twitter v roku 2015.

V tom istom roku v niekoľkých príspevkoch na Twitteri naznačil, že EÚ by mala pohroziť vylúčením z Únie tým krajinám, ktoré nebudú s predloženým riešením súhlasiť.

O smrti veľkého zástancu globalizácie a multikultúrnej spoločnosti informoval server denníka Financial Times. Írsky premiér Leo Varadkar o svojom krajanovi poznamenal, že to bol štátnik po všetkých stránkach, oddaný Ír, Európan a internacionalisticky zmýšľajúci človek. Svoj život vraj zasvätil obhajobe individuálnej a ekonomickej slobody. Budúcnosť videl v čo najužšej spolupráci jednotlivých európskych krajín. Európsku úniu chápal predovšetkým ako organizáciu brániacu opätovnému nárastu nebezpečných nacionalistických nálad. Za tieto názory si Petra Sutherlanda cenil aj súčasný predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Leo Varadkar

Leo Varadkar. Zdroj: TASR

Sutherland tiež veril, že proces globalizácie môže pomôcť zlepšiť životné podmienky najchudobnejších obyvateľov planéty.

V roku 2015, keď aktívne vstúpil do migračnej krízy, bol vysokým predstaviteľom OSN, súčasne podpredsedom spoločnosti Goldman Sachs a v rovnakom čase predsedal Globálnemu fóru pre migráciu a rozvoj. V jeho životopise sa objavujú posty generálneho prokurátora Írska, ako aj predsedu ropného gigantu BP alebo generálneho riaditeľa Svetovej obchodnej organizácie. Zúčastňoval sa na každoročnom stretnutí skupiny Bilderberg.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 02:35 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img