piatok, 22 januára, 2021
12.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Európa, bojuj s neliberálnymi silami, volá šéf Európskej centrálnej banky

Európa, bojuj s neliberálnymi silami, volá šéf Európskej centrálnej banky

Šéf Európskej centrálnej banky Mario Draghi má obavy o ekonomiku krajín Európskej únie. Na politickej scéne naberajú na sile hlasy brojace proti liberálnej demokracii a proti euru. Ich volanie považuje Draghi za veľmi nebezpečné.

Rozširovanie neliberálnej ideológie ohrozuje euro. Ale je iluzórne si myslieť, že veci pôjdu bez eura lepšie, varoval Draghi v talianskej Pise. Na tých, ktorí broja proti voľnému obchodu, medzinárodnej spolupráci a dokonca aj proti demokracii, si podľa prezidenta ECB treba dať pozor.

„Len pokračovanie v nastúpenej ceste, viera v silu jednotlivca, ale aj spolupráca v úsilí o dosiahnutie väčšej sociálnej spravodlivosti, tým zachránime európsky projekt aj demokraciu,“ vyhlásil Draghi.

Potom vyzval ekonomicky silnejšie štáty eurozóny, aby v prípade krízy poskytli pomoc. Nepovažuje za správne, že sa nutné inštitucionálne reformy v posledných rokoch v európskom priestore takmer zastavili.

Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 +1,785 Dnes Úmrtí 3,894 +93 Dnes Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 22. januára 2021 - 16:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky