utorok, 19 októbra, 2021
8.4 C
Bratislava
ÚvodArénaKlame, viezla si zadok prvou triedou! Greta sa sťažovala na nemecké vlaky....

Klame, viezla si zadok prvou triedou! Greta sa sťažovala na nemecké vlaky. Musela vraj sedieť na zemi v uličke. Lenže…

Mladá švédska aktivistka Greta Thunbergová zistila, že vlaky v Nemecku sú naozaj preplnené. Dospela k tomuto názoru, keď cestovala z medzinárodnej konferencie o klíme v Madride.

Nechala sa vyfotografovať, ako sedí spolu s nemalým množstvom batožiny v uličke jedného z vagónov a statočne prekonáva útrapy dlhej cesty.

 

 

Zdroj: Twitter/Greta Thunberg

Lenže sa možno nemala o svoj zážitok deliť na sociálnych sieťach.

Netrvalo totiž dlho a tlačové oddelenie Deutsche Bahn, čiže nemeckého štátneho dopravcu, sa verejne Grete Thunbergovej poďakovalo, že mladá švédska aktivistka cestuje stopercentne ekologickým vlakom.

S občanmi sa však nemecké dráhy podelili aj o informáciu, že sa Greta síce fotí s kuframi v uličke preplneného vlaku, ale už nepriznáva, že si tiež užívala servis v prvej triede vlakovej súpravy.

„Milá Greta, ďakujeme za podporu našich pracovníkov v boji proti zmene klímy. Potešilo nás, že ste išli našou súpravou ICE 74, ktorá čerpá zo 100 percent zelenú elektrinu. Bolo by však ešte krajšie, keby ste prezradili, ako priateľsky a kompetentne sa o vás staral náš personál v prvej triede,“ uvádza sa vo vyhlásení nemeckých dráh.

 

 

Zdroj: Twitter/Deutsche Bahn AG

Greta Thunbergová potom doplnila, že bola nútená cestovať dvoma rôznymi vlakmi, v jednom preplnenom sedela na zemi v uličke, zatiaľ čo v druhom vraj už našla voľné sedadlo.

„Preplnené vlaky sú skvelým znamením, pretože to ukazuje, že o železničnú dopravu je záujem,“ uviedla šestnásťročná študentka.

 

 

Zdroj: Twitter/Greta Thunberg

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 13:18 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img