Zavrú továrne, vybijú kravy! Donald Trump nakydal na zástancov Grety. Tí nebudú radi

  0
  Americký prezident Donald Trump. (Autor: TASR)

  Na začiatku prejavu sa Donald Trump chválil štatistikami zamestnanosti. Podľa jeho slov sú lepšie ako kedykoľvek predtým, pretože v USA (približne 327 mil. obyvateľov – pozn. red.) pracuje 160 miliónov. A dodal, že mnohé ďalšie krajiny na tom zďaleka nie sú tak dobre.

  Tiež oznámil, že nahradí obchodnú dohodu NAFTA svojou vlastnou zmluvou USMCA, ktorá je vraj pre USA výhodnejšia.

  Do USA sa vraj vracia aj priemysel, pretože výrobcovia chcú byť tam, ako sa hovorí, pri tom.

  Ďalej Donald Trump chválil americké ozbrojené sily, ktoré sú podľa neho zodpovedné za to, že Islamský štát už neexistuje a jeho zakladateľ al-Bagdádí je mŕtvy.

  „Pred niekoľkými týždňami, na môj rozkaz, americké sily vykonali bezchybný a presný úder na cieľ, keď zabili teroristu číslo jeden, Kásema Solejmáního. Solejmání bol zodpovedný za vraždy a zranenia tisícov Američanov a za aktívne plánovanie nových útokov, ale zastavili sme ho nadobro. Washingtonskí demokrati sa rovnako ako bláznivý Bernie Sanders a nervózna Nancy Pelosiová postavili proti našej akcii na záchranu amerických životov. Proti. Poznáte bomby pri ceste, o ktorých viete, že zranili toľko našich ľudí aj ďalších? Nohy, ruky, všetko preč. Žiadne nohy, žiadne ruky. Solejmání toto miloval. To bola jeho obľúbená zbraň. Nemali sme ho radi. A už je preč,“ chválil sa ďalej Trump zabitím iránskeho najvyššieho veliteľa revolučných gárd.

  Predsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová

  Predsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová. Zdroj: TASR

  Trump sľúbil, že tento rok opäť vyhrá americký parlament a udrží Senát aj Biely dom. Americkí občania sú už vraj z demokratov znechutení. Prezident ďalej nadával demokratom do socialistov. A pochválil sa poslancom z New Jersey, ktorý od demokratov prešiel k republikánom.

  Republikánov všeobecne Donald Trump pred davom vychvaľoval a opäť citoval štatistiky, podľa ktorých údajne chudobnejší Američania za jeho vlády bohatnú rýchlejšie ako tí najbohatší a 10 miliónov ľudí už nepoberá sociálne dávky.

  Zameral sa aj na energetickú sebestačnosť.

  „Skoncovali sme s vojnou proti americkej energii. Spojené štáty sú teraz najväčším svetovým producentom ropy a zemného plynu. Už nepotrebujeme brať energiu odinakiaľ. To je také skvelé. Čo sa odohralo za tri roky okolo energie, je neuveriteľné, ale extrémni liberáli vo Washingtone chcú dať stopku americkej energii, a to aj skrz Green New Deal,“ povedal prezident.

  „Zavrite továrne. Zbavte sa kráv. Tu vo Wildwoode asi veľa kráv nemáte, ale ak áno, tak preč s nimi,“ prezentoval program na ochranu životného prostredia, ktorý niektorí demokrati zastávajú, a dodal, že nikdy neobetuje americkú energetickú sebestačnosť.

  Nemohlo nedôjsť na migráciu, ktorá je v USA tiež horúcou témou. Trump sa obul do miest, ktoré nespolupracujú s ICE (Úrad pre migráciu a clá) a nezadržiavajú tých, ktorých ICE nahlási ako ilegálnych prisťahovalcov. A citoval príklady, ako tí, ktorých mestá nezadržali, potom páchali ďalšie zločiny, aj vraždy.

  A nasledovala chvála úradu za to, že Američanov chráni tým, že chytá a deportuje členov mexických a ďalších juhoamerických gangov. Tiež poďakoval za spoluprácu mexickému prezidentovi.

  - Reklama -