Súd zvrátil odsúdenie rakúskeho exkancelára Stracheho obvineného z korupcie

0

31.8.2022 Viedenský súd zvrátil odsúdenie bývalého vicekancelára Heinza-Christiana Stracheho za korupciu a za pokus o zmenu zákonov v prospech súkromnej nemocnice výmenou za dary jeho politickej strane.

Konanie sa podľa neho bude musieť zopakovať, pretože v predchádzajúcom procese neboli dostatočne ocenené ospravedlňujúce četové správy. Vyšší krajinský súd vo Viedni dospel k záveru, že odôvodnenie rozsudku, ktoré súd v skoršom rozsudku vyniesol, bolo protichodné a nezrozumiteľné, informovali miestne médiá.

Bývalý líder Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) vlani v auguste dostal 15-mesačný podmienečný trest za prijatie dvoch úplatkov v celkovej výške 12-tisíc eur. Strache vtedy poprel previnenie.

V júli súd Stracheho oslobodil spod obžaloby v ďalšom korupčnom prípade, v rámci ktorého bol obvinený z toho, že vybavil miesto v dozornej rade vládnej spoločnosti Asfinag, ktorá spravuje rakúsky diaľničný systém, pre podnikateľa Siegfrieda Stieglitza, výmenou za dary organizácii blízkej FPÖ.

Viac k témam: Korupcia, Súdny proces
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd zvrátil odsúdenie rakúskeho exkancelára Stracheho obvineného z korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -