Ak Matovič chce, aby Korčok ostal ministrom, mal by odstúpiť, odkazuje SaS

0

31.8.2022 Ak má minister financií Igor Matovič (OĽaNO) skutočný záujem na tom, aby Ivan Korčok (nom. SaS) ostal ministrom zahraničných vecí, mal by odstúpiť. V tlačovej správe to konštatuje strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Reaguje tým na status Matoviča na sociálnej sieti, v ktorom napísal, že by bol rád, keby Korčok zostal súčasťou vlády a neodišiel spolu s ostatnými ministrami SaS. Poukázal pritom na rozhovor herca Milana Kňažka pre portál Aktuality.sk.

Matovič mal dva mesiace na riešenie

Kňažko mimo iného povedal, že v dnešnej mimoriadne komplikovanej situácii v Európe a vo svete nemožno ľahkomyseľne vymeniť ministra zahraničných vecí.

Viac o téme: Koaličná kríza

„Igor Matovič mal dva mesiace na riešenie krízy, ktorú on sám svojím správaním vyvolal. Opakovane sme predstaviteľom OĽaNO tlmočili našu požiadavku na odchod Igora Matoviča z funkcie, inak štyria ministri SaS opustia vládu,” zdôraznili liberáli.

Korčoka prehováral aj Kollár

Doplnili, že hnutie OĽaNO by si malo ujednotiť, čo vlastne chce, keďže napríklad ich poslanec György Gyimesi pred pár hodinami napísal o Korčokovi, že je farizej. „Farizejská je ale momentálne politika OĽaNO,” dodala SaS.

Matovič na sociálnej sieti mimo iného uviedol, že s Korčokom nikdy nemali žiadny konflikt. „A nad tých pár tvrdých slov pri minuloročnom a tohtoročnom povaľovaní vlády sa viem ľahúčko povzniesť,” vyhlásil.

Presvedčiť Korčoka, aby ostal vo funkcii, sa podľa vlastných slov snažil aj šéf parlamentu a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár. Ako však povedal v piatok 26. augusta, jeho snahy boli neúspešné.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak Matovič chce, aby Korčok ostal ministrom, mal by odstúpiť, odkazuje SaS © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -