Bošnáková a Galbavý sa dohodli, že na post primátora Trnavy bude vo finále kandidovať len jeden z nich. Kto to bude?

0

31.8.2022 Dvaja uchádzači o primátorský post v Trnave Zuzana Bošnáková a Marián Galbavý sa dohodli, že do volieb 29. októbra pôjde napokon len jeden z nich.

Obaja odovzdali kandidačné listiny pre voľby primátora a budú si robiť vlastnú predvolebnú kampaň, vo finále sa však jeden z nich vzdá v prospech druhého.

Rozhodne prieskum

„My sme sa spojili pre budúcnosť mesta. Dali sme bokom svoje egá a svoje ambície. Spojili sme sa, aby sme dali Trnavčanom možnosť vybrať si tú najlepšiu voľbu,“ povedal na spoločnej tlačovej konferencii Marián Galbavý.

V prvej časti, keď si bude každý robiť svoju kampaň, budú obaja kandidáti konkurenti. Približne po mesiaci podľa vysvetlenia predsedu Krajskej rady Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) v Trnave Rastislava Mráza sa uskutoční prieskum verejnej mienky renomovanou agentúrou, ktorý rozhodne o tom, kto pôjde ďalej. Očakáva, že tento postup by mohol osloviť aj niektorého z ďalších kandidátov na post primátora Trnavy.

Kandidátov je spolu päť

Bošnáková aj Galabavý sú zároveň na jednej kandidačnej listine pre voľby do Mestského zastupiteľstva v Trnave. KDH, Sloboda a Solidarita, Sme rodina, Za ľudí a päť ďalších strán zostavilo spoločnú kandidačnú listinu na poslancov, na ktorej je 29 mien.

Podľa Bošnákovej stojí za nimi „dobre zladená a vyvážená široká koalícia stredopravicových demokratických strán“.

Primátorom Trnavy chce byť po dvoch volebných obdobiach naďalej Peter Bročka, kandidatúru oznámili tiež Branislav Baroš a Matej Lančarič.

Viac k témam: Kandidát na primátora, Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Bošnáková a Galbavý sa dohodli, že na post primátora Trnavy bude vo finále kandidovať len jeden z nich. Kto to bude? © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -