Politické strany a kandidáti majú posledný deň na to, aby podali kandidátske listiny do jesenných spojených volieb

0

31.8.2022 Dnes (utorok, 30. augusta, pozn. SITA) je posledný deň, keď môžu politické strany, koalície a nezávislí kandidáti podať kandidátne listiny v rámci volieb do orgánov samosprávy obcí a samosprávnych krajov.

Ako informuje ministerstvo vnútra SR, tieto voľby sa uskutočnia po prvýkrát v jednom termíne a v jednej volebnej miestnosti v sobotu 29. októbra tohto roku.

V listinnej podobe sa kandidátne listiny doručujú zapisovateľovi miestnej komisie pre komunálne voľby. Hlasovacie lístky na voľbu primátorov, starostov a obecných poslancov bude slúžiť biela obálka.

Pre župné voľby sa kandidátne listiny môžu doručovať zapisovateľovi volebnej komisie samosprávneho kraja v listinnej i elektronickej podobe. Na hlasovanie poslancov krajských zastupiteľstiev a šéfa samosprávneho kraja treba hlasovacie lístky vložiť do modrej obálky.

Viac k témam: Komunálne voľby, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Politické strany a kandidáti majú posledný deň na to, aby podali kandidátske listiny do jesenných spojených volieb © SITA Všetky práva vyhradené.