Prezidentka Čaputová sa stretla so Zelenským, navštívila Irpiň aj Boroďanku (foto)

2

1.6.2022
aktualizované 31. mája 14:26

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok ráno pricestovala na Ukrajinu. Počas krátkej návštevy sa v Kyjeve stretla s prezidentom Volodymyrom Zelenským a vystúpila s príhovorom pred poslancami ukrajinského parlamentu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Po stretnutí s poslancami bude rokovať aj s predsedom ukrajinskej vlády Denysom Šmyhalom. V tlačovej správe o tom informoval riaditeľ Odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej.

Predpoludním navštívila prezidentka aj mestá Boroďanka a Irpiň neďaleko Kyjeva, v ktorých ruské jednotky útočili na civilné ciele, školy, kultúrne centrá a obytné domy a boli značne zničené raketovými útokmi a ostreľovaním.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová navštívila Ukrajinu (fotografie)

„Že obrázky vojny na Ukrajine už neotvárajú správy neznamená, že utrpenie Ukrajincov je menšie. V Boroďanke a Irpini som na vlastné oči videla stopy skazy, ktorú ruskí vojaci na Ukrajinu priniesli. Stovky kilometrov na východ a na juh aj dnes čelia rovnakej skaze tisíce ďalších ukrajinských civilistov – ženy, muži, deti,“ napísala prezidentka na sociálnej sieti.

Viac k témam: Boroďanka, Irpiň, Kyjev, Prezident Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová sa stretla so Zelenským, navštívila Irpiň aj Boroďanku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. Nech hovorí len za seba,ale nie za všefkých Slovákov.Nech sa tam presťahuje aj s celou vládou,ktorá je mopslíkom cudzej mocnosti,ale na vlastný národ z vysoka se…..Tu ľudí šikanujú za vlastné názory-a to je novodobý fašizmus.Buď budeš súhlasič so všetkým,čo Ti prikážeme,alebo pôjdeš dobasy.To sme sa dožili prašivého režimu…

Comments are closed.