Sankcie Západu sú podľa Medvedeva motivované nenávisťou voči Rusku, nezasiahnu veľké obchody

1

1.6.2022 Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady tvrdí, že cieľom sankcií proti Rusku vrátane nových opatrení zameraných na vývoz ropy je ublížiť obyčajným Rusom.

Škrty v rozpočte

Dmitrij Medvedev, ktorý je tiež bývalým prezidentom a premiérom, v utorok na Telegrame napísal, že sankcie sa nedotknú ruskej politickej elity a nezasiahnu veľké obchody. Podľa neho sú motivované nenávisťou Západu a namierené proti „ruskému ľudu“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Medvedev tvrdí, že sankcie týkajúce sa ropy a plynu majú za cieľ prinútiť ruskú vládu ku škrtom v rozpočte. „Embargo na nákup ropy a plynu z Ruska? To isté. Chcú znížiť rozpočtové príjmy a prinútiť štát, aby sa vzdal svojich sociálnych záväzkov,“ dodal.

Nenávisť k Rusku

Lídri Európskej únie sa dohodli na zákaze 90 % ruskej ropy do konca tohto kalendárneho roka. Zákaz sa týka úplného tranzitu po mori, ale nie prostredníctvom kľúčového ropovodu, ktorý zásobuje niektoré krajiny strednej a východnej Európy ako Maďarsko alebo Slovensko. EÚ neuvalila embargo na ruský plyn.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Všetkých nás nenávidia! Základom týchto rozhodnutí je nenávisť k Rusku, k Rusom a ku všetkým jeho obyvateľom,“ ponúkol Medvedev svoj pohľad na príčinu spomenutých sankcií, o ruskej invázii na Ukrajinu sa však nezmienil.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Sankcie Západu sú podľa Medvedeva motivované nenávisťou voči Rusku, nezasiahnu veľké obchody © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

1 komentár

  1. ano, je to az zivocisna nenavist Zapadu a ich prisluhovacom voci vsetkemu co je ruské…a ak sa to rychlo nezmeni skonci to pre Zapad velmi zle, Slovensko nevynimajuc vdaka Caputovej, Hegerovi, Nadovi, Korcokovi, Klusovi atd.

Comments are closed.