Ukrajinskí vojaci z Hadieho ostrova, ktorí poslali Rusov do r**i, sú zrejme živí a zdraví (video)

0

1.3.2022 Obrancovia Hadieho ostrova v Čiernom mori, v súvislosti s ktorými existovali obavy z ich smrti, sú podľa ukrajinského námorníctva „živí a zdraví“. Informuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vojaci na ostrove odrazili dva útoky ruských síl, ale nakoniec boli donútení vzdať sa z dôvodu nedostatku munície. Vo vyhlásení námorníctva sa ďalej uvádza, že ruskí vojaci úplne zničili infraštruktúru ostrova – majáky, veže a antény.

Ukrajinská pohraničná stráž cez víkend uviedla, že dostala informáciu, že všetkých 82 vojakov z Hadieho ostrova môže byť nažive. Ruské štátne médiá neskôr ukázali zábery z príchodu ukrajinských vojakov do Sevastopoľa na Kryme, kde ich zadržiavajú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hadí ostrov leží v severozápadnej časti Čierneho mora, asi 50 kilometrov od južného cípu ukrajinskej pevniny a 300 kilometrov západne od anektovaného polostrova Krym. Hoci má rozlohu iba 18 hektárov, má veľký strategický význam.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí vojaci z Hadieho ostrova, ktorí poslali Rusov do r**i, sú zrejme živí a zdraví (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu