FIFA zmenila rozhodnutie a zaujala tvrdý postoj, Rusko vylúči zo všetkých medzinárodných súťaží

  0

  1.3.2022 Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) revidovala svoje pôvodné rozhodnutie a navrhla vylúčenie reprezentácie Ruska zo všetkých medzinárodných súťaží. Znamená to, že Rusi nebudú mať možnosť zabojovať o postup na majstrovstvá sveta v Katare v dvojkolovom play-off, kde mali byť koncom marca ich súpermi Poliaci a lepší z dvojice Česko – Švédsko.

  Dôvodom tohto rozhodnutia FIFA je stupňujúce sa napätie vo vojenskom konflikte Rusov na Ukrajine. Národné futbalové zväzy Poľska, Švédska a Česka sa už skôr vyjadrili, že proti Rusom hrať nebudú aj keby ich to malo stáť účasť na MS 2022.

  Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

  FIFA predtým v nedeľu rozhodla, že Rusko už nebude môcť organizovať medzinárodné futbalové súťaže na svojom území.

  Podľa pôvodného plánu mali Rusi odohrať svoje zápasy v najbližšom období na neutrálnej pôde a bez divákov. Ich stretnutia mali byť bez ruskej vlajky a hráči si nemali vypočuť národnú hymnu. Teraz má FIFA v úmysle uvaliť na krajinu vojnového agresora ešte prísnejšie sankcie. Informoval o tom web sportbuzzer.de.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: Webnoviny.sk – FIFA zmenila rozhodnutie a zaujala tvrdý postoj, Rusko vylúči zo všetkých medzinárodných súťaží © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu