Nórsko bude rokovať s Talibanom o humanitárnej katastrofe, ktorej čelí Afganistan

0

22.1.2022 Delegácia afganského hnutia Taliban vycestuje do Nórska na rokovania s tamojšou vládou. Absolvuje tiež stretnutia s predstaviteľmi nórskych úradov a niekoľkých spojeneckých krajín, ako aj so zástupcami občianskej spoločnosti a ochrancami ľudských práv z Afganistanu.

Nórske ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že zástupcovia Talibanu dostali pozvánku na návštevu Osla v dňoch 23. až 25. januára. Vo vyhlásení neuviedlo, aké ďalšie krajiny sa na stretnutí zúčastnia.

Nórsko je znepokojené vážnou situáciou v Afganistane, kde milióny ľudí čelia rozsiahlej humanitárnej katastrofe, uviedla nórska ministerka zahraničných vecí Anniken Huitfeldtová.

zdôraznila ministerka. dodala.

Ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že na stretnutiach s delegáciou Talibanu sa zúčastnia aj Afganci, ktorí majú skúsenosti .

Začiatkom tohto týždňa podľa ministerstva Kábul navštívila nórska delegácia, ktorá tam rokovala o neistej humanitárnej situácii v krajine.

Viac k témam: Chudoba, Humanitárna katastrofa, Ľudské práva
Zdroj: Webnoviny.sk – Nórsko bude rokovať s Talibanom o humanitárnej katastrofe, ktorej čelí Afganistan © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu