Austrálski meteorológovia zaznamenali vyrovnanie historického teplotného rekordu, rovnaká teplota sa namerala v roku 1962

0

14.1.2022 V Austrálii zaznamenali vyrovnanie teplotného rekordu. V pobrežnom meste Onslow v štáte Západná Austrália vo štvrtok namerali 50,7 stupňa Celzia. Ako referuje spravodajský portál BBC, identická teplota bola nameraná ešte v roku 1962 v južnej časti Austrálie.

V Onslowe a priľahlých oblastiach by dokonca mohlo nastať prekonanie historického maxima, keďže podľa meteorológov by teploty mohli v piatok mierne stúpnuť. Následne by sa malo ochladiť. Podľa miestnych médií je priemerná teplota v Onslowe v tomto ročnom období 36,5 stupňa Celzia.

Vo štvrtok hlásili teploty nad 50 stupňov Celzia aj ďalšie dve austrálske mestá – Mardie a Roebourne. Meteorológ Luke Huntington uviedol, že nahromadenie horúceho vzduchu v regióne bolo spôsobené nedostatkom zrážok. Niektorí obyvatelia v oblasti dokonca uviedli, že pre extrémne vysoké teploty im prestali fungovať klimatizácie.

Viac k témam: Teplotný rekord
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrálski meteorológovia zaznamenali vyrovnanie historického teplotného rekordu, rovnaká teplota sa namerala v roku 1962 © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu