Francúzsko zmierni pravidlá pre zaočkovaných cestujúcich z Británie, nemusia sa izolovať

0

14.1.2022 Francúzsko pustí na svoje územie cestujúcich zo Spojeného kráľovstva, ktorí sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, bez toho, aby sa museli izolovať alebo sa preukázať adekvátnym dôvodom na cestu. Uviedol to vo štvrtok francúzsky premiér Jean Castex.
Viac o téme: Koronavírus
Uvoľnenie cestovných obmedzení pre osoby prichádzajúce z Británie začne platiť v piatok. Francúzsko podľa Castexa pristúpilo k tomuto kroku, pretože vysoko nákazlivý variant koronavírusu omikron je momentálne dominantný na oboch stranách Lamanšského prielivu.

Francúzsko v polovici decembra začalo požadovať od cestujúcich z Británie 48-hodinovú izoláciu v snahe spomaliť šírenie omikronu, ktorý bol v tom čase v Spojenom kráľovstve rozšírenejší.

Všetci, ktorí prichádzajú z Británie, musia zatiaľ predložiť negatívny test na koronavírus nie starší ako 24 hodín. Nezaočkovaní cestujúci prichádzajúci zo Spojeného kráľovstva musia zdôvodniť účel svojej cesty a podrobiť sa 10-dňovej karanténe pod policajným dohľadom.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko zmierni pravidlá pre zaočkovaných cestujúcich z Británie, nemusia sa izolovať © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu