pondelok, 26 júla, 2021
18.3 C
Bratislava
Úvod Správy Slováci vstupom do eurozóny zázračne zbohatli. Neuhádnete, kto to povedal

Slováci vstupom do eurozóny zázračne zbohatli. Neuhádnete, kto to povedal

Miloš Zeman bol hlavným hosťom debatného Okrúhleho stola, ktorý usporiadala pan-európska spoločnosť pre kultúru, vzdelávanie a vedecko-technickú spoluprácu COMENIUS. Na akcii sa zišli desiatky elitných českých podnikateľov a nechýbalo ani niekoľko veľvyslancov.

Slovensko dokázalo zázrak

Hovorilo sa najmä o ekonomických témach a, samozrejme, o spoločnej európskej mene. Prezident sa v debate o eure zmienil aj o Slovensku. „Keď Slováci vstupovali do eurozóny, dokázali zázrak. Odstránením kurzu dokázali z tridsiatich šiestich slovenských korún za euro vstúpiť s kurzom tridsať korún za euro,“ povedal Zeman. Portál ParlamentníListy.cz ďalej uviedol, že podľa prezidenta „Slováci vstupom do eurozóny zázračne zbohatli“.

Zeman na margo Slovákov vecne skonštatoval: „Kto vie, ten vie.“ Podľa jeho vyjadrenia je dnes vraj 70 percent Slovákov spokojných s eurom. Pripomenul, že Česi euru nie sú príliš naklonení. Podľa prezidenta je hlavným dôvodom ich obáv problém Grécka a s tým spojené splácanie dlhov tejto juhoeurópskej krajiny.

Celý článok si môžete prečítať TU

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,348 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,384 Infikovaných 430 Last updated: 26. júla 2021 - 07:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -