nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPoslanci odsúhlasili dohovor o bezpečnosti na futbalových zápasoch, hlasovali po výtržnostiach v...

Poslanci odsúhlasili dohovor o bezpečnosti na futbalových zápasoch, hlasovali po výtržnostiach v Trnave

21.10.2021 Parlament vyslovil súhlas s Dohovorom Rady Európy o integrovanom prístupe k ochrane bezpečnosti služieb na futbalových zápasoch a iných športových podujatiach.

Dohovor napríklad hovorí o tom, že zmluvné strany zabezpečia, aby boli všetky prevádzkové poriadky na štadiónoch zrozumiteľné, aby boli základom pre účinnú spoluprácu s políciou, rýchlou záchrannou službou a partnerskými subjektmi, a aby stanovili jasné stratégie a postupy týkajúce sa záležitostí, ktoré môžu ovplyvniť zvládanie davu a súvisiace bezpečnostné riziká.

Ide predovšetkým o používanie pyrotechniky, násilné alebo iné zakázané správanie, rasistické prejavy alebo iné diskriminačné správanie.

Parlament hlasoval o Dohovore dva dni po tom, čo v nedeľu 17. októbra sa predčasne skončil futbalový zápas medzi klubmi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa nedohral pre hromadnú bitku fanúšikov oboch táborov na trávniku. Bitke predchádzali vzájomné provokácie a hádzanie delobuchov v hľadisku trnavského Štadióna Antona Malatinského.

Viac k témam: Bezpečnosť, Futbaloví fanúšikovia, Športové podujatia
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci odsúhlasili dohovor o bezpečnosti na futbalových zápasoch, hlasovali po výtržnostiach v Trnave © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 +9,152 Dnes Úmrtí 14,228 +51 Dnes Uzdravení 540,119 Infikovaných 106,039 Last updated: 28. novembra 2021 - 00:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img