štvrtok, 23 septembra, 2021
19.8 C
Bratislava
ÚvodArénaAdvokát Kubina: Existovala nemalá šanca, že referendum o predčasných voľbách môže byť...

Advokát Kubina: Existovala nemalá šanca, že referendum o predčasných voľbách môže byť protiústavné

Popol na hlavu by si mali sypať tí, ktorí si museli byť vedomí rizika, že referendum o predčasných voľbách môže byť protiústavné. Myslí si to advokát a právny zástupca prezidentky pred Ústavným súdom SR (ÚS SR) Peter Kubina. Reagoval tak na rozhodnutie Ústavného súdu SR, že predmet referenda o predčasných voľbách do Národnej rady SR nie je v súlade s Ústavou SR. Kubina zdôraznil, že na možný nesúlad predmetu referenda s Ústavou SR upozorňovalo veľa odborníkov. Podľa Kubina organizovaním referenda vyvolávali v ľudoch falošné nádeje, aj keď existovala nemalá šanca, že bude protiústavné.

Advokát Kubina pripomenul, že prezidentka SR Zuzana Čaputová nežiadala Ústavný súd SR, aby rozhodol tak, ako dnes rozhodol.

„Prezidentka v súlade so zákonom upravujúcim konanie pred ústavným súdom označila tie otázky, v ktorých mala pochybnosti. Návrh znel, že ústavný súd nech to posúdi a nech povie buď, že to je v súlade s ústavou alebo nie je,“ pokračoval. Myslí, že tí, ktorí chceli referendum o predčasných voľbách, budú teraz útočiť na ÚS SR a prezidentku.

„Je to niečo podobné, ako keby sa hralo finále majstrovstiev sveta vo futbale a rozhodol by gól, ktorý padol rukou. Rozhodca to nevidel, ale niektorý z hráčov to videl, tak mu to povedal. Rozhodca si dal na základe toho prehrať videozáznam a zistil, že gól padol rukou a teda neplatí. Tak teraz, kto je za to vinný. Ten rozhodca, ktorý v podstate naplnil pravidlá? Ten hráč, ktorý upozornil na to, že sa nehralo podľa pravidiel? Alebo ten, kto dal gól rukou?,“ vysvetlil Kubina.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 19:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -