Kolíková: Riešime, pre koho by bolo očkovanie povinné… Pellegrini: Slovensko nemá diktátorský režim

1
Mária Kolíková (Za ľudí), ministerka spravodlivosti a Peter Pellegrini (Hlas-SD)

V súvislosti s hrozbou tretej vlny pandémie koronavírusu je namieste diskutovať, či v štáte existujú pozície, ktoré sú nevyhnutné pre jeho chod. V diskusnej relácii na hrane televízie Joj to skonštatovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) s tým, že v tejto súvislosti je legitímne hovoriť o prípadnej povinnosti zaočkovať sa pre vybrané skupiny ľudí. Ako ďalej povedala, v tejto súvislosti prichádzajú do úvahy napríklad zamestnanci kritickej infraštruktúry, záchranári, ošetrovatelia, ozbrojené zložky, potravinári alebo napríklad aj sudcovia.

„Vieme, že tá zaočkovanosť je potrebná, to sa určite zhodneme, že touto cestou treba ísť,” povedala Kolíková s tým, že v tejto súvislosti je potrebné diskutovať o ústavnom rámci celej veci. „Že či môžme vlastne žiadať, aby niekto bol zaočkovaný, aj keď to nechce, a keď to nechce urobiť, tak čo je potenciálne za to sankcia,” povedala ministerka.

Podľa lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho by povinnosť očkovať sa bola obrovskou chybou. „My nie sme žiadny diktátorský režim, že vy tu prikážete. Ako sme zvládli druhú vlnu?,” povedal s tým, že napriek tomu, že počas druhej vlny bola nízka zaočkovanosť, štát fungoval.

Povinné očkovanie by podľa Pellegriniho medzi ľudmi vyvolalo ešte väčšiu nevôľu. „Ešte menej ľudí sa bude chcieť dať očkovať. Neviem si predstaviť, kde na to chcete zobrať právny rámec,” dodal.

- Reklama -

1 komentár

  1. Čo i len uvažovať o povinnom očkovaní môže iba len ak tak FAŠISTICKÁ SVIŇA!!! Asi zabudla na NORIMBERG a proces s fašistami!!! Mengele musí mať s nej obrovskú radosť!!! Očkovať povinne ľudí neodskúšanými vakcínami? Veď to je zločin proti ľudskosti!!! Nikto nechce niesť za toto očkovanie zodpovednosť!!! Farmaceutické firmy sa zbavili zodpovednosti, nechcú niesť následky za ich vlastné vakcíny!!! Štát sa zbavil zodpovednosti a tak isto nechce niesť následky za prípadné poškodenie zdravia obyvateľov či dokonca ich smrť!!! Veď de facto ľudia preberajú na seba plnú zodpovednosť, keď podpisujú INFORMAČNÝ SÚHLAS!!! Toto robili iba fašistické svine v koncentračných táboroch, kde si z ľudí robili pokusné králiky!!! A tu máme jednu chudinu čo o tom tak isto uvažuje? Veď to je na trestné stíhanie, za nabádanie k masovému zločinu!!! Tieto vakcíny nie sú zatiaľ odskúšané, robia sa nimi iba klinické testy!!! Teda ich zatiaľ stále iba testujú!!! A ako vieme, tak západné sračky spôsobujú ľuďom okrem trvalých následkov, dokonca v istých prípadoch aj smrť!!! Taká je holá pravda!!! Toto by mali hlavne ľuďom zdôrazňovať a nie tu ľudí balamutiť hlúposťami typu, že očkovanie je sloboda!!!

Comments are closed.