Sputnik V skončí asi v Argentíne. Podľa Matoviča Slováci už na očkovanie kašlú

0
minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) Foto: SITA/Branislav Bibel

Vakcíny Sputink V, ktoré sú na území Slovenska, skončia zrejme v Argentíne. Minister financií Igor Matovič už dal ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému kontakt na spomínanú juhoamerickú krajinu. Minister Matovič stále vidí za vakcínou Sputnik antikampaň.

„Po štvormesačnej antikampani by mnohí hlúpi ľudia boli veľmi radi, aby vakcína Sputnik expirovala a nemohla sa viac použiť. Aby som takejto prízemnej radosti zabránil dal som ministerstvu zdravotníctva kontakt na Argentínu, ktorá chce odkúpiť toľko Sputnika, koľko sme ochotní predať,“ uviedol na sociálnej sieti Matovič.

Slovenský minister financií tvrdí, že Argentína má zatiaľ s vakcínou Sputnik V najlepšie skúsenosti s najmiernejšími vedľajšími účinkami. „Sputnik bola jediná vakcína, ktorou sa prípadne chceli zaočkovať mnohí ľudia, ktorí príliš neverili na COVID a boli proti očkovaniu. My, miesto toho, aby sme týmto ľuďom to umožnili, sme začali viesť podlú vojnu voči Sputniku. Výsledok? Títo ľudia už na očkovanie medzičasom kašlú,“ zdôraznil Matovič, ktorý ďalej uviedol, že bez zaočkovaných Sputnikom kolektívnu imunitu nedosiahneme a úplne zbytočne budú zomierať ďalší ľudia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu