streda, 28 júla, 2021
20.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPoľsko: Za nedávnymi kybernetickými útokmi stojí podľa Varšavy Rusko

Poľsko: Za nedávnymi kybernetickými útokmi stojí podľa Varšavy Rusko

Za nedávnymi kybernetickými útokmi, ktorých terčom sa v Poľsku stali tisíce emailových kont a účtov na sociálnych sieťach stoja ruské tajné služby. Informoval o tom v utorok hovorca ministra, ktorý zodpovedá za koordináciu spravodajských agentúr. Útoky označil za súčasť ruskej kampane o politickú destabilizáciu v strednej Európe. Poľská Agentúra pre vnútornú bezpečnosť a vojenská rozviedka disponujú informáciami, ktoré „agresorov spájajú s aktivitami ruských špeciálnych služieb“, uviedol Stanislaw Zaryn. Zhruba stovka z celkového počtu vyše 4350 napadnutých účtov podľa neho patrila bývalým a súčasným členom vlády, zákonodarcom a predstaviteľom samospráv.

Hackeri sa tento mesiac vlámali aj do účtov šéfa kancelárie predsedu vlády Michala Dworczyka a jeho manželky. To ešte minulý týždeň potvrdil premiér Mateusz Morawiecki.

V Poľsku za pravdepodobného páchateľa kybernetických útokov bežne označujú Rusko. Bezpečnostní predstavitelia zvyknú poukazovať na dezinformácie a hackerské útoky, ktoré majú oslabiť pozíciu krajiny na medzinárodnej scéne a narušiť vzťahy so západnými partnermi.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 23:18 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -