nedeľa, 24 októbra, 2021
6.1 C
Bratislava
ÚvodArénaPoľsko: Za nedávnymi kybernetickými útokmi stojí podľa Varšavy Rusko

Poľsko: Za nedávnymi kybernetickými útokmi stojí podľa Varšavy Rusko

Za nedávnymi kybernetickými útokmi, ktorých terčom sa v Poľsku stali tisíce emailových kont a účtov na sociálnych sieťach stoja ruské tajné služby. Informoval o tom v utorok hovorca ministra, ktorý zodpovedá za koordináciu spravodajských agentúr. Útoky označil za súčasť ruskej kampane o politickú destabilizáciu v strednej Európe. Poľská Agentúra pre vnútornú bezpečnosť a vojenská rozviedka disponujú informáciami, ktoré „agresorov spájajú s aktivitami ruských špeciálnych služieb“, uviedol Stanislaw Zaryn. Zhruba stovka z celkového počtu vyše 4350 napadnutých účtov podľa neho patrila bývalým a súčasným členom vlády, zákonodarcom a predstaviteľom samospráv.

Hackeri sa tento mesiac vlámali aj do účtov šéfa kancelárie predsedu vlády Michala Dworczyka a jeho manželky. To ešte minulý týždeň potvrdil premiér Mateusz Morawiecki.

V Poľsku za pravdepodobného páchateľa kybernetických útokov bežne označujú Rusko. Bezpečnostní predstavitelia zvyknú poukazovať na dezinformácie a hackerské útoky, ktoré majú oslabiť pozíciu krajiny na medzinárodnej scéne a narušiť vzťahy so západnými partnermi.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 24. októbra 2021 - 22:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img