Sulík: Slová Matoviča o Kolíkovej sú na trestné oznámenie

0
minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) Foto: TASR

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík si myslí, že slová ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) o šéfke rezortu spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) sú na trestné oznámenie. Povedal to v relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo.

„Nehovorím, že ja na jej mieste by som to určite spravil, možno by som nad tým mávol rukou. Ale chcem konštatovať, že tu už bola prekročená akási hranica politického boja a koaličného partnera nazývať podvodníkom, je trochu príliš,” podotkol.

Sulík bude určite volebným lídrom liberálov v najbližších parlamentných voľbách. „To je vybavená vec, že do najbližších volieb, už je jedno kedy budú, najneskôr budú vo februári 2024, tak do týchto volieb povediem stranu ja. Budem číslo jedna na kandidátke SaS,” uviedol Sulík s tým, že zároveň bude aj predsedom strany.

Richard Sulík je za prísne stráženie hraníc. Podľa neho by na hraničných priechodoch mali byť mobilné odberné miesta a treba využívať aj štátnu či domácu karanténu. Minister Slovákov vyzval, aby sa dali zaočkovať. On sám pritom nie je za schválenie finančného ohodnotenia za očkovanie. Podľa neho treba najprv využiť všetky iné možnosti, a teda zaočkovať všetkých, ktorí su v čakárni a potom spustiť kampaň a robiť osvetu.

„Najlepšie by bolo tým ľudom vysvetliť, že to robia pre svoje zdravie,” uviedol.

- Reklama -