nedeľa, 5 decembra, 2021
0.2 C
Bratislava
ÚvodArénaNAKA zadržala podpredsedu MH Manažment Andreja Holáka

NAKA zadržala podpredsedu MH Manažment Andreja Holáka

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala podpredsedu spoločnosti MH Manažment Andreja Holáka. Informáciu ako prvá priniesla televízia TA3. Podľa nej zadržanie súvisí s obstarávaním IT systému pre finančnú správu. Holák v minulosti pôsobil ako podpredseda Úradu pre verejné obstarávanie, ale aj ako vedúci služobného úradu Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR a zastupoval štát vo viacerých dozorných radách, napríklad v Národnej diaľničnej spoločnosti či Letisku M. R. Štefánika.

Hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka potvrdil, že NAKA aktuálne vykonáva procesné úkony v rámci policajnej akcie s krycím názvom Mýtnik II. „Vyšetrovateľ už obvinil šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, ale aj z korupcie a z machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Zadržali sme dve osoby,” dodal. Viac informácií v tomto štádiu vyšetrovania podľa neho nie je možné poskytnúť.

Samotný MH Manažment, kde aktuálne Holák pôsobí, vyjadril nad jeho zadržaním ľútosť. „Keďže nemáme žiadne informácie, k prípadu sa nevyjadrujeme. Urobíme tak až po vyjasnení situácie,” povedala pre agentúru marketingová manažérka spoločnosti Denisa Rumanová.

Ministerstvo hospodárstva SR podľa zverejneného stanoviska nemá bližšie informácie k zadržaniu Andreja Holáka. „Podľa medializovaných informácií jeho zadržanie však nesúvisí s jeho aktuálnou pozíciou a ani prácou v MH Manažmente. Nové vedenie MH Manažmentu v prípade pána Holáka uplatnilo manažérsky prístup a v spoločnosti zostal pracovať preto, aby bola zachovaná kontinuita. Ak to bude potrebné, NAKA môže počítať s našou plnou súčinnosťou,” reagoval na aktuálnu situáciu rezort.

Predseda výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) označil Holáka za priameho nominanta ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Podľa neho ho on sám, ale aj vtedy premiér Igor Matovič upozorňovali na „toxickosť” dnes zadržaného Holáka a fakt, že v ére Smeru-SD patril k najvplyvnejším úradníkom. „Naše podozrenia sa potvrdili, toxickí ľudia zostávajú toxickými, aj keď obrátia kabát a prejdú na druhú stranu,” skonštatoval Kremský.

On sám pritom nerozumie postupu šéfa koaličnej strany Sloboda a Solidarita a nechápe, prečo Holáka neodvolal. O príčinách takéto konania nechcel špekulovať. „Ak sa hovorí o kontinuite, tak sa pýtame, o akú kontinuitu ide,” poznamenal krátko. Zároveň vyzval ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby sa postavil čelom k vzniknutej situácii a aby odvolal Holáka z jeho súčasnej funkcie, a zároveň, aby odvolal aj prípadných ďalších nominantov prepojených s predchádzajúcimi vládami.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 722,108 Úmrtí 14,771 Uzdravení 587,642 Infikovaných 119,695 Last updated: 5. decembra 2021 - 02:26 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img