štvrtok, 29 júla, 2021
19.2 C
Bratislava
ÚvodArénaSvetová banka odmietla pomôcť Salvádoru pri zavádzaní bitcoinu ako zákonného platidla

Svetová banka odmietla pomôcť Salvádoru pri zavádzaní bitcoinu ako zákonného platidla

 Svetová banka odmietla žiadosť Salvádoru o pomoc s implementáciou bitcoinu ako zákonného platidla. Ako uviedol spravodajský portál BBC, táto medzinárodná inštitúcia má obavy z transparentnosti a dopadu ťažby bitcoinov na životné prostredie.

V stredoamerickom Salvádore pred niekoľkými dňami parlament schválil legislatívu, vďaka ktorej bude možné použiť túto digitálnu menu pri akejkoľvek transakcii. Hlavnou menou v Salvádore však bude naďalej americký dolár, pričom podľa novej legislatívy nikoho nebudú môcť nútiť, aby platil v bitcoinoch.

Všetky spoločnosti a prevádzky tak budú musieť akceptovať platby v bitcoinoch s výnimkou takých, ktoré nebudú disponovať potrebnou technológiou. Salvádorská vláda avizuje, že bude podporovať školenia ľudí, aby mohli uskutočňovať transakcie pomocou bitcoinov. Ministerstvo hospodárstva však upozornilo, že 70 % Salvádorčanov nemá prístup k tradičným finančným službám.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 29. júla 2021 - 02:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -