Mikulec: Nestrácam sa v rezorte. Nech Krajniak pred premiérom vysvetlí, prečo to hovorí

0
Roman Mikulec, minister vnútra a Milan Krajniak, minister práce, soc. vecí a rodiny (Foto: TASR,PL.sk)

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) nerozumie vyjadreniam ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina), podľa ktorého nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne. Ako informovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová, Mikulec požiada predsedu vlády o stretnutie, na ktorom má byť aj minister práce.

„Vždy som bol ministrovi Krajniakovi, rovnako ako všetkým členom vlády k dispozícii, ak by mal záujem sa na mňa v prípade akýchkoľvek nejasností obrátiť,” uviedol šéf rezortu vnútra. Súčasná vláda podľa neho deklarovala, že bude pracovať čestne a že spravodlivosť, rovnako ako zákony, platia pre všetkých rovnako.

„V prípade, ak sa trestnej činnosti dopúšťajú príslušníci Policajného zboru, platí to, samozrejme, aj pre nich. Verím, že nechceme existovať v spoločnosti, kde si budeme zakrývať oči pred páchaním trestnej činnosti bezpečnostnými zložkami len preto, že podľa pána Krajniaka tak dobrý minister vnútra nekoná,” myslí si Mikulec. Doplnil, že orgány činné v trestnom konaní pracujú nezávisle a verí, že všetci vnímajú aj systém kontrolných mechanizmov, v ktorom majú posledné slovo súdy.

Krajniak v nedeľu v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom povedal, že minister vnútra sa stráca v tom, čo sa mu deje v rezorte. „Nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne. Tak dobrý minister vnútra nekoná,“ zhodnotil šéf rezortu práce.

- Reklama -