streda, 4 augusta, 2021
22.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPolicajná inšpekcia má 700 ľudí, nie len zadržaného Szabóa, hovorí Šeliga

Policajná inšpekcia má 700 ľudí, nie len zadržaného Szabóa, hovorí Šeliga

Policajná inšpekcia pozostáva zo 700 ľudí, má päť sekcií a podozrenia z manipulovania vyšetrovania medializovaných káuz preverujú vyšetrovatelia pod dohľadom dozorového prokurátora. V diskusnej relácii televízie Joj Na hrane to uviedol koaličný poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí). Reagoval tým na medializované vyjadrenia opozície, že preverovať podozrenia z manipulácií mal dnes zadržaný riaditeľ inšpekcie Adrián Szabó. V súvislosti s jeho zadržaním zároveň skonštatoval, že orgány činné v trestnom konaní si robia svoju prácu.

„Na druhej strane si myslím, že musia pridať v komunikácii, pretože potom kolegovia z opozície, sa im darí vytvárať obraz, že je tu nejaký komplot a nejaká objednávka, aby sa zatvárali ľudia, ktorí boli nejakým spôsobom spájaní s opozíciou,” povedal Šeliga. V prípade Adriána Szabóa podľa Šeligu platí prezumpcia neviny. Ak však pochybil, má niesť zodpovednosť. „Je otázka, čo sa stane, či bude obvinený, či bude vzatý do väzby a podobne,” povedal Šeliga.

Podľa opozičného poslanca Matúša Šútaja Eštoka (Hlas-SD) sú bezpečnostné zložky momentálne v konflikte a vláda nad nimi stratila kontrolu. Zároveň pripomenul, že Adrián Szabó sa zúčastnil na stretnutí vysokých predstaviteľov štátu na pôde Slovenskej informačnej služby a tam mal prezentované podozrenia prešetriť. Takisto pripomenul, že proti Adriánovi Szabóovi svedčí bývalý policajný funkcionár Bernard Slobodník, teda jeden z hlavných kajúcnikov. „Toto je absolútne bezprecedentné a z môjho pohľadu to ruší akékoľvek nádeje na to, že bude prešetrené to, čo tvrdí SIS,” skonštatoval Eštok.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 4. augusta 2021 - 13:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -