Policajná inšpekcia má 700 ľudí, nie len zadržaného Szabóa, hovorí Šeliga

0
Juraj Šeliga (Za ľudí) Foto: TASR

Policajná inšpekcia pozostáva zo 700 ľudí, má päť sekcií a podozrenia z manipulovania vyšetrovania medializovaných káuz preverujú vyšetrovatelia pod dohľadom dozorového prokurátora. V diskusnej relácii televízie Joj Na hrane to uviedol koaličný poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí). Reagoval tým na medializované vyjadrenia opozície, že preverovať podozrenia z manipulácií mal dnes zadržaný riaditeľ inšpekcie Adrián Szabó. V súvislosti s jeho zadržaním zároveň skonštatoval, že orgány činné v trestnom konaní si robia svoju prácu.

„Na druhej strane si myslím, že musia pridať v komunikácii, pretože potom kolegovia z opozície, sa im darí vytvárať obraz, že je tu nejaký komplot a nejaká objednávka, aby sa zatvárali ľudia, ktorí boli nejakým spôsobom spájaní s opozíciou,” povedal Šeliga. V prípade Adriána Szabóa podľa Šeligu platí prezumpcia neviny. Ak však pochybil, má niesť zodpovednosť. „Je otázka, čo sa stane, či bude obvinený, či bude vzatý do väzby a podobne,” povedal Šeliga.

Podľa opozičného poslanca Matúša Šútaja Eštoka (Hlas-SD) sú bezpečnostné zložky momentálne v konflikte a vláda nad nimi stratila kontrolu. Zároveň pripomenul, že Adrián Szabó sa zúčastnil na stretnutí vysokých predstaviteľov štátu na pôde Slovenskej informačnej služby a tam mal prezentované podozrenia prešetriť. Takisto pripomenul, že proti Adriánovi Szabóovi svedčí bývalý policajný funkcionár Bernard Slobodník, teda jeden z hlavných kajúcnikov. „Toto je absolútne bezprecedentné a z môjho pohľadu to ruší akékoľvek nádeje na to, že bude prešetrené to, čo tvrdí SIS,” skonštatoval Eštok.

- Reklama -