Košice: Univerzitná nemocnica má nového riaditeľa, je ním Ján Slávik

0
Ján Slávik (Foto: nemocnica Košice-Šaca)

Novým generálnym riaditeľom Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UN LP) v Košiciach bude od 1. júna Ján Slávik. Rozhodol o tom minister zdravotníctva Vladimír Lengvarským, ktorý odvolal doterajšieho riaditeľa nemocnice Vladimíra Grešša.

Ako ďalej informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, vo funkcii na vlastnú žiadosť končí riaditeľ Záchrannej zdravotnej služby Bratislava Dušan Michalko. „Za nového riaditeľa dnes minister zdravotníctva vymenoval Michala Kováčika,“ dodala Eliášová.

Zmena vo vedení bude aj vo Východoslovenskom onkologickom ústave. Predsedom predstavenstva bude od 1. júna Tomáš Sieber. Podpredsedníčkou predstavenstva a riaditeľkou pre ekonomiku sa stane Eva Milá. „Minister zdravotníctva dnes odvolal Natašu Džunkovú a Beátu Semrádovú z predstavenstva Východoslovenského onkologického ústavu,“ konštatovala Eliášová.

Ján Slávik v roku 1987 ukončil štúdium na Lekárskej fakulte UPJŠ, v roku 1990 získal atestáciu I. stupňa v odbore anestéziológia a restustitácia, v roku 1991 nadstavbovú atestáciu z pôrodnej analgézie a v roku 1996 atestáciu II. stupňa v odbore anestéziológia a resustitácia. Do roku 2006 pracoval ako ordinár na oddelení anestézie a intenzívnej medicíny UN LP v Košiciach. Od roku 2006 pracoval v Nemocnici Košice – Šaca. Od roku 2016 do marca 2021 pôsobil ako riaditeľ spoločnosti a zároveň ako lekár na oddelení anestézie a intenzívnej medicíny.

Michal Kováčik bol v rokoch 2011 až 2015 výkonným riaditeľom a konateľom Záchrannej zdravotnej služby – ZaMED, s.r.o. Od roku 2012 pôsobí aj ako generálny riaditeľ spoločností Tax Audit Advisory, k.s. a Top 1 Accounting, s.r.o.

- Reklama -