štvrtok, 1 decembra, 2022
1.8 C
Bratislava
ÚvodArénaV boji s nenávistným prejavom v on-line priestore má učiteľom pomôcť kurz

V boji s nenávistným prejavom v on-line priestore má učiteľom pomôcť kurz

V boji s nenávistným prejavom v online priestore má učiteľom pomôcť kurz Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ). Na svojej webovej stránke o tom informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Pedagógovia, ktorí majú záujem, sa môžu na tento bezplatný pracovný seminár prihlásiť cez elektronický formulár do 4. júna. Kapacita tohto školenia je však obmedzená. Vybraným záujemcom preto organizátori pošlú potvrdenie o účasti na seminári. Absolventi seminára získajú certifikát.

Ministerstvo priblížilo, že seminár je zameraný na rozvoj profesijných kompetencií v oblasti zvyšovania mediálnej gramotnosti súvisiacej s bojom proti nenávisti v on-line priestore. Organizátori sa pokúsia učiteľom objasniť napríklad to, ako môžu čeliť útokom v on-line priestore a ako k tomu viesť mladých ľudí, alebo ako môžu podporiť obete nenávistných prejavov či kyberšikany.

Za cieľ kurzu organizátori stanovili aj zvýšenie povedomia o dôsledkoch nabádania k nenávisti v on-line priestore či rozšírenie komunikačných schopností a kompetencií účastníkov. „Workshop je určený pre učiteľov všeobecnovzdelávacích predmetov základných a stredných škôl nezávisle od dĺžky praxe,“ uviedlo ministerstvo. Dodalo, že prihlásiť sa môže aj viacero učiteľov z jednej školy.

Na tomto interaktívnom seminári spolupracuje ŠPÚ s informačným servisom Organizácie Spojených národov vo Viedni aj mimovládnou organizáciou Zara so sídlom vo Viedni.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -