Mikulec: Odmietam, že existuje skupina, ktorá koordinuje výpovede

1
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) Foto: TASR

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) tvrdí, že nie je pravda, že by existovala skupina, ktorá koordinuje výpovede a odmieta to. Podľa svojich slov dôveruje orgánom činným v trestnom konaní

Povedal to v dnešnej relácii televízie Markíza Na telo. Ako doplnil, nevie o žiadnych dôkazoch, ktoré by sa týkali ovplyvňovania vyšetrovaní. Nemá dôvod spochybňovať sudcov, prokurátorov či vyšetrovateľov. Poukázal na to, že väzobné veci prešli prípravnými či odvolacími súdmi. Podotkol, že vydal pokyn, aby Úrad inšpekčnej služby preveril informácie, ktoré sú uvedené v správe Slovenskej informačnej služby (SIS).

Mikulcová predchodkyňa Denisa Saková (Hlas-SD) povedala, že keď počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR (NR SR) predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) čítal správu od SIS, bola v sále napätá atmosféra. „Všetky dôkazy, ktoré SIS má, zabezpečila zákonným spôsobom a môžu byť použité v trestnom konaní,” podotkla s tým, že to povedal šéf parlamentu.

Na otázku, či by svojim blízkym odporučili dať sa zaočkovať ruskou vakcínou Sputnik V, odpovedali obaja „áno”.

1 komentár

  1. No určite, ha, ha, ha … Pravda raz aj tak uzrie svetlo sveta a potom budem veľmi zvedavý čo budeš hovoriť. len aby si nebol do toho nejako zapletený aj ty sám. To iba čas ukáže!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu