streda, 28 júla, 2021
33.3 C
Bratislava
ÚvodArénaJaponsko: Kolíziu japonskej rybárskej lode s ruským nákladným plavidlom neprežili traja ľudia

Japonsko: Kolíziu japonskej rybárskej lode s ruským nákladným plavidlom neprežili traja ľudia

Po kolízii japonskej rybárskej lode s ruským nákladným plavidlom v Ochotskom mori v stredu zahynuli traja členovia japonskej posádky. Incident sa stal v Ochotskom mori, severne od japonského ostrova Hokkaidó, informovali úrady.

Japonské plavidlo sa následkom kolízie prevrátilo a ruská loď síce vytiahla na palubu všetkých piatich členov posádky, troch však následne v prístave Monbecu vyhlásili za mŕtvych, uviedol hovorca japonskej vlády Kacunobu Kato.

Podľa japonského vysielateľa NHK bola japonská loď 9,7-tonová Daihači Hokko Maru, ktorej domovským prístavom je Monbecu, ruské plavidlo zas 662-tonová nákladná loď AMUR, registrovaná v Nevelsku, na ruskom ostrove Sachalin. Lode sa zrazili okolo šiestej ráno, asi 20 kilometrov severne od Monbecu. AMUR vyplávala v utorok zo Sachalinu a viezla do japonského prístavu kraby.

Po zrážke s ruskou nákladnou loďou AMUR v Ochotskom mori severne od japonského ostrova Hokkaido sa japonská rybárska loď prevrátila. (Foto: SITA/Kyodo News via AP)
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 17:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -