utorok, 27 júla, 2021
30 C
Bratislava
Úvod Aréna Remišová: Novelu zákona o štátnom rozpočte je potrebné schváliť

Remišová: Novelu zákona o štátnom rozpočte je potrebné schváliť

Ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) si myslí, že novela zákona o štátnom rozpočte by mala byť schválená a spory posledných dní na túto tému nie sú najšťastnejšie. Ako po rokovaní vlády ďalej uviedla, väčšina tých položiek, ktoré sú v novele, sú v poriadku, no vidí priestor na škrtanie niektorých menších položiek a všetko je vec dohody. No novela ako taká by podľa Remišovej mala byť schválená.

„Určite nebudeme žiadať škrtnúť pomoc ľuďom, lebo druhá vlna je silnejšia ako tá prvá,“ povedala Remišová. Je potrebné hovoriť o profesionalizácii celého prístupu. Ak sú výhrady k číslam, na to sú podľa nej rokovania. „Tu si treba výhrady vyjasniť, normálnym, kultivovaným spôsobom,“ pokračovala Remišová.

Komunikáciu v rámci utorkovej tlačovej konferencie ministra financií Igora Matoviča nepovažuje za šťastnú. „Myslím si, že spory koalícii vôbec nepomáhajú a majú sa riešiť na koaličných radách,“ skonštatovala Remišová. Už podľa jej slov prekonali jednu vládnu krízu a tá pre Slovensko, ale aj pre politické strany, bola zničujúca. Pri tejto by mali všetci robiť všetko preto, aby sa jej vyhli. „Ak bude schválená novela rozpočtu, budem to považovať za vyriešenie tohto problému,“ uzavrela Remišová.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 16:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -