pondelok, 29 novembra, 2021
1.8 C
Bratislava
ÚvodArénaNajvyšší súd zamietol stažnosť prokuratúry proti nerozšíreniu dôvodov väzby Jankovskej

Najvyšší súd zamietol stažnosť prokuratúry proti nerozšíreniu dôvodov väzby Jankovskej

Najvyšší súd SR (NS SR) na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu Špecializovaného trestného sudu z 23.apríla, ktorým bolo rozhodnuté, že sa nemenia dôvody väzby u obvinenej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a bývalého sudcu Richarda Molnára.

Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd nezistil vecný dôvod na prokurátorom navrhované rozšírenie dôvodov väzby u obvinených v rámci kauzy Víchrica. Skorším rozhodnutím súdu bola totiž u obidvoch obvinených väzba nahradená prijatím peňažných záruk a dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Moniku Jankovskú a bývalého sudcu Richarda Molnára zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Moniku Jankovskú po prepustení z väzby Špecializovaným trestným súdom vzal do väzby Krajský súd v Trnave. Dôvodom je kauza známa ako Fatima. Podľa obvinenia Monika Jankovská pomohla v minulosti získať členovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún. Obvinená je momentálne umiestnená vo väzenskej nemocnici v Trenčíne.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 667,961 Úmrtí 14,274 Uzdravení 545,826 Infikovaných 107,861 Last updated: 29. novembra 2021 - 05:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img