Najvyšší súd zamietol stažnosť prokuratúry proti nerozšíreniu dôvodov väzby Jankovskej

0
Monika Jankovská, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti (Foto: TASR)

Najvyšší súd SR (NS SR) na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu Špecializovaného trestného sudu z 23.apríla, ktorým bolo rozhodnuté, že sa nemenia dôvody väzby u obvinenej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a bývalého sudcu Richarda Molnára.

Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd nezistil vecný dôvod na prokurátorom navrhované rozšírenie dôvodov väzby u obvinených v rámci kauzy Víchrica. Skorším rozhodnutím súdu bola totiž u obidvoch obvinených väzba nahradená prijatím peňažných záruk a dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Moniku Jankovskú a bývalého sudcu Richarda Molnára zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Moniku Jankovskú po prepustení z väzby Špecializovaným trestným súdom vzal do väzby Krajský súd v Trnave. Dôvodom je kauza známa ako Fatima. Podľa obvinenia Monika Jankovská pomohla v minulosti získať členovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún. Obvinená je momentálne umiestnená vo väzenskej nemocnici v Trenčíne.

- Reklama -