sobota, 24 júla, 2021
18.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Finančná správa: Pripravujú sa nové pravidlá pre preclievanie všetkých zásielok z tretích...

Finančná správa: Pripravujú sa nové pravidlá pre preclievanie všetkých zásielok z tretích krajín

Finančná správa sa intenzívne pripravuje na nové pravidlá pre preclievanie všetkých zásielok z tretích krajín. Začnú platiť od 1. júla a sú súčasťou celoeurópskeho projektu eCommerce. Zásielky v hodnote do 150 eur bez zákazov a obmedzení budú môcť klienti precliť zjednodušeným spôsobom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Colné konanie sa od 1. júla tohto roka stane povinným pre všetky nákupy z krajín mimo Európskej únie. Kupujúci budú musieť podať elektronické colné vyhlásenie na všetok dovážaný tovar. Pravidlá pre clo sa však nemenia, clo sa zaplatí až pri zásielke s hodnotou presahujúcou 150 eur. Neplatí to však pre daň z pridanej hodnoty (DPH), ktorú budú musieť klienti od júla zaplatiť v prípade všetkých zásielok, teda aj v prípade, že pôjde o zásielky s nízkou hodnotou (do 22 eur).

Finančná správa preclievanie zásielok do 150 eur svojim klientom zjednoduší. „Takéto zásielky, ktoré budú oslobodené od cla (do 150 eur), bude možné preclievať jednoduchým spôsobom prostredníctvom nového portálu finančnej správy,” uviedla Rybanská. Klienti budú mať možnosť podať colné vyhlásenie prostredníctvom jednoduchého elektronického formulára. Pre jeho použite bude platiť jedna výnimka. „Ak bude tovar predmetom spotrebnej dane (napr. alkoholické nápoje) alebo sa budú na tovar vzťahovať zákazy a obmedzenia (napr. výrobky z chránených živočíchov, zbrane a pod.), nebude možné použiť tento jednoduchý formulár, ale použije sa štandardné colné vyhlásenie,” tvrdí hovorkyňa.

Všetky dôležité informácie k preclievaniu budú môcť kupujúci nájsť na špeciálnej podstránke na portáli finančnej správy, ako napríklad v prípade e-kasy. Pripravené zodpovedať otázky je aj colné call centrum finančnej správy, ktoré funguje nonstop.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,259 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,318 Infikovaných 407 Last updated: 24. júla 2021 - 09:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -