štvrtok, 17 júna, 2021
28.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Vakcína Sanofi-GSK vyvoláva silnú imunitnú odpoveď u všetkých vekových skupín dospelých

Vakcína Sanofi-GSK vyvoláva silnú imunitnú odpoveď u všetkých vekových skupín dospelých

Potenciálna vakcína proti koronavírusu od spoločností Sanofi a GlaxoSmithKline poskytla v predbežných skúškach silnú imunitnú odpoveď u všetkých vekových skupín dospelých. To podporuje optimizmus, že očkovacia látka od týchto firiem by sa mohla ešte tento rok zapojiť do globálneho boja proti pandémii ochorenia COVID-19.

Podľa výsledkov zverejnených v pondelok mali osoby zaočkované dvomi dávkami preukázateľné protilátky podobne ako ľudia, ktorí sa z choroby zotavili. Výrobcovia liekov uviedli, že v najbližších týždňoch plánujú začať s ďalšou fázou testov i výrobou, pričom do konca tohto kalendárneho roka by chceli získať súhlas regulačných úradov na podávanie vakcíny.

Vakcína Sanofi-GSK bola dôležitou súčasťou očkovacej stratégie Európskej únie. Presadzovala ju predovšetkým vláda francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Museli ju však prehodnotiť po tom, ako prvotné testy odhalili, že u starších osôb nevyvoláva dostatočnú imunitnú odpoveď.

Spoločnosti plánujú ročne vyrobiť až miliardu dávok a podpísali už dohody o dodávkach do USA, Kanady a rozvojových krajín.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 20:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -