utorok, 15 júna, 2021
19.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Takto funguje NAKA, ktorá oddnes nemá šéfa a zástupca je na odchode

Takto funguje NAKA, ktorá oddnes nemá šéfa a zástupca je na odchode

Najvyššie vedenie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) je rozdelené na riaditeľa a dvoch zástupcov, pričom momentálne sú stále vo funkcii dvaja zástupcovia. Uviedol to hovorca prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Oddnes NAKA, ktorá sa zaoberá prípadmi najťažšieho organizovaného zločinu, nemá riaditeľa. Doterajší riaditeľ Branislav Zurian požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru na vlastnú žiadosť k 15. máju. Na konci mája, teda o dva týždne, má z agentúry odísť aj zástupca riaditeľa Patrik Jurík. Chystá sa aj odchod riaditeľa bratislavského odboru NAKA Jána Štefanáka.

„V prípade potreby bude niekto poverený riadením NAKA, pokým nebude riadny riaditeľ NAKA, zatiaľ takáto potreba nie je,” povedal Slivka. Dodal, že už dnes vyhlásia riadne výberové konanie na nového šéfa agentúry.

“Ja si myslím, že to treba čítať ako v prípade Milana Lučanského. Je to rozbíjanie štruktúr Policajného zboru, je to podriaďovanie Policajného zboru politickej moci,” okomentoval dianie v NAKA pred pár dňami bezpečnostný analytik Milan Žitný. Podľa neho dôjde aj k ďalším odchodom.

-red, SITA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,087 +49 Dnes Úmrtí 12,446 +5 Dnes Uzdravení 377,425 Infikovaných 1,216 Last updated: 15. júna 2021 - 23:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -