streda, 8 decembra, 2021
1.1 C
Bratislava
ÚvodArénaPlastový odpad z Británie nelegálne skladujú a spaľujú v Turecku, tvrdí správa...

Plastový odpad z Británie nelegálne skladujú a spaľujú v Turecku, tvrdí správa Greenpeace

Plastový odpad zo Spojeného kráľovstva vyvážajú do Turecka, kde ho nelegálne skladujú a následne spaľujú. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na najnovšiu správu medzinárodnej environmentálnej organizácie Greenpeace.

Podľa spomenutej inštitúcie vlani vyviezli do Turecka asi 40 % britského plastového odpadu, čo predstavuje asi 210-tisíc ton. Vyšetrovatelia Greenpeace však zistili, že namiesto recyklácie na území Turecka bola časť odpadu vyhodená poblíž ciest, polí a vodných tokov.

Správa Greenpeace ďalej upozorňuje, že Turecko sa stáva „najväčšou skládkou plastového odpadu v Európe“. Organizácia preskúmala 10 miest v južnom Turecku a vo všetkých našla plastové tašky a obaly od britských supermarketov a maloobchodníkov. Našli sa tiež obaly od antigénových testov na prítomnosť koronavírusu, čo naznačuje, že odpad bol menej ako rok starý.

Organizácia Greenpeace uviedla, že Spojené kráľovstvo produkuje viac plastového odpadu na osobu ako ktorákoľvek krajina sveta s výnimkou USA. Okrem Turecka vyvážali Briti plastový odpad aj do Malajzie a Poľska. Členské štáty Európskej únie vyviezli vlani do Turecka približne 20-krát viac plastového odpadu v porovnaní s rokom 2016.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 8. decembra 2021 - 20:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img