nedeľa, 20 júna, 2021
24.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Prezidentka je pripravená zodpovedať všetky otázky Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií

Prezidentka je pripravená zodpovedať všetky otázky Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií

Prezidentka SR Zuzana Čaputová je pripravená zodpovedať všetky otázky, ak sa ňu Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií obráti so žiadosťou o stanovisko. Potvrdil to jej hovorca Martin Strižinec. Výbor začal konanie voči prezidentke na základe podnetu Martina Daňa.

„Daňov podnet spĺňal zákonné náležitosti, preto výbor v zmysle ústavného zákona konštatoval, že konanie sa začalo podaním podnetu,” vysvetlil koaličný poslanec Ondrej Dostál (klub SaS). Daňo v podnete na Čaputovú tvrdí, že hlava štátu propagovala 22. marca a 30. marca súkromné spoločnosti. Pri prijatí zjazdovej lyžiarky Petry Vlhovej podľa neho prezidentka od nej prijala dar v podobe trička s logami sponzorov športovkyne a „zapózovala” s ním všetkým prítomných médiám. V druhom prípade podnet hovorí o situácii, keď súkromné spoločnosti poskytli prezidentke 3 100 kusov pulzných oxymetrov. Daňo v ňom tvrdí, že na stránke Prezidentského paláca sa objavili názvy firiem, ktoré oxymetre poskytli.

„Prezidentka rešpektuje, že sa parlamentný výbor musí podnetom zaoberať,” dodal Strižinec.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 +49 Dnes Úmrtí 12,486 +8 Dnes Uzdravení 377,862 Infikovaných 949 Last updated: 20. júna 2021 - 00:12 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -