nedeľa, 4 decembra, 2022
5 C
Bratislava
ÚvodArénaZa ľudí: Kolíková silne vníma podporu, Šeligu mrzia nevkusné narážky opozície voči...

Za ľudí: Kolíková silne vníma podporu, Šeligu mrzia nevkusné narážky opozície voči dáme

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) cítila silnú podporu od strany Za ľudí aj premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Ako silné vníma aj vyjadrenie podpredsedu parlamentu Gábora Grendela (OĽaNO). Chápe to tak, že s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) majú zhodu v potrebe reforiem v justícii. Váži si podporu, ktorú dostala. Povedala to na tlačovej konferencii v pondelok 10. mája po hlasovaní o návrhu na jej odvolanie z funkcie. Za vyslovenie nedôvery hlasovalo 51 zo 117 prítomných poslancov. Proti bolo 63 členov zákonodarného zboru.

„Neteší ma na jednej strane výsledok, že nemám silnú podporu, ktorá by znamenala 76 hlasov proti. Na druhej strane veľmi silne vnímam podporu, ktorú som dostala a musím sa priznať, aj od ľudí z vonku, takže vôbec mi to nie je ľahostajné,” podotkla.

Juraja Šeligu (Za ľudí) mrzí, že sa z parlamentu vytráca kultúra. Poukázal na nevkusné, hrubé a osobné narážky na Kolíkovú. Opozícia podľa neho „ako keby zabudla, že pred nimi sedela dáma, ktorá viac ako rok bojuje za spravodlivosť”.

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová ďakuje všetkým poslancom, ktorí vyslovili ministerke spravodlivosti dôveru. Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti. „Verím, že spoločne sa nám v koalícii podarí pokračovať v reformách, ktoré Slovensko potrebuje,” doplnila Remišová.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -