utorok, 29 novembra, 2022
2.2 C
Bratislava
ÚvodArénaTaraba: Kolíková zažila katastrofu. Fiasko

Taraba: Kolíková zažila katastrofu. Fiasko

“Ona nemá dôveru, poslanci OĽaNO vytiahli karty a odmietli za ňu hlasovať,” hovorí o výsledku nočného pondelkového hlasovania v parlamente Tomáš Taraba (Život – národná strana). Fakt je, že Kolíkovú v tom nechala bez podpory celá tretina koaličných poslancov!

Výsledky hlasovania o návrhu na odvolanie ministerky spravodlivosti SR počas rokovania 29. schôdze Národnej rady SR o návrhu na odvolanie ministerky spravodlivosti SR. Bratislava, 10. máj 2021. (Foto: SITA/Branislav Bibel)

“Pre ňu je to katastrofa. Ona vyhrážala, že ak nedostane silný mandát, tak odstúpi. Z 95 poslancov koalície ju podporilo len 63, čo je pre ňu absolútne fiasko,” reagoval na výsledok hlasovania poslanec Tomáš Taraba.

Poslanci OĽaNO do neskorých večerných hodín váhali, či ich Kolíková presvedčila, aby ostala ministerkou, alebo nie. Nakoniec sa hlasovania nezúčastnili napríklad predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš, ani exminister zdravotníctva Marek Krajčí, podporu jej nevyslovila ani Anna Záborská, Richard Vašečka, Gyorgi Gyimesi či Peter Pollák mladší. Kolíkovú hlasovaním nepodporila vo funkcii celá tretina koaličných poslancov! Nehlasovali za, ale nehlasovali ani proti vysloveniu nedôvery Kolíkovej.

Pripomíname, že pred hlasovaním v parlamente ju vyzval na vyvodenie zodpovednosti aj šéf OĽaNO Igor Matovič.

“Ak neodstúpi, len ukáže, že je tam prilepená na stoličku. Ona nemá dôveru, vytiahli karty a odmietli za ňu hlasovať,” uviedol Taraba.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -