nedeľa, 24 októbra, 2021
8.7 C
Bratislava
ÚvodArénaMacron privítal rozhodnutie EÚ neobjednať ďalšie vakcíny od AstraZeneca

Macron privítal rozhodnutie EÚ neobjednať ďalšie vakcíny od AstraZeneca

Francúzsky prezident Emmanuel Macron privítal rozhodnutie Európskej únie (EÚ) neobjednať ďalšie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca. Európskym cieľom je podľa Macrona reagovať na konkrétne varianty koronavírusu a „niektoré iné vakcíny sú v tom efektívnejšie”.

Európsky komisár pre vnútorný trh Thierry Breton sa v nedeľu vyjadril, že Európska komisia nepredĺžila zmluvu s AstraZeneca a na obdobie po júni od nej neobjednala ďalšie vakcíny. Pred dvoma týždňami pritom EÚ spustila proti farmaceutickej spoločnosti právne kroky s tým, že výrobca si neplní zmluvné záväzky.

Juhoafrická republika pred časom zastavila používanie tejto vakcíny po tom, ako predbežné dáta ukázali, že má minimálny účinok proti variantu koronavírusu, ktorý je v krajine dominantný.

Vo Francúzsku prevláda variant, ktorý sa po prvý raz objavil vo Veľkej Británii a takzvaný juhoafrický variant predstavuje len malé percento nakazených. V Británii pritom postavili svoju úspešnú očkovaciu kampaň práve na vakcíne od AstraZeneca.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 24. októbra 2021 - 12:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img