Gröhling: SaS stojí za Kolíkovou a podporuje ju

0
minister školstva Branislav Gröhling (Foto: TASR)

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) a strana Sloboda a Solidarita (SaS) stoja za ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) a podporujú ju. Ako Gröhling napísal vo svojom profile na sociálnej sieti, za Kolíkovou je od prvého dňa vidieť poctivú prácu pri očiste justície a prinavracaní dôvery v právny štát a spravodlivosť na Slovensku.

Minister spomenul reformu zloženia Súdnej rady SR, previerky majetkových pomerov sudcov, reformu zloženia Ústavného súdu SR či zriadenie Najvyššieho správneho súdu SR. „Po roku vidno za ministerkou Kolíkovou prvé výsledky práce. Budem jej držať palce pri plnení ambicióznych cieľov, ktoré sme si v programovom vyhlásení vlády Eduarda Hegera stanovili v oblasti justície,” dodal Gröhling.

Mária Kolíková dnes v parlamente čelí odvolávaniu z funkcie ministerky spravodlivosti. Mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia. Kolíkovej deklarovala podporu aj strana Za ľudí či hnutie Sme rodina. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) naopak tvrdí, že ich Kolíková nepresvedčila.

- Reklama -