piatok, 24 septembra, 2021
19 C
Bratislava
ÚvodArénaVšetky cesty v Španielsku by mali do troch rokov spoplatniť

Všetky cesty v Španielsku by mali do troch rokov spoplatniť

 Španielsko plánuje do troch rokov spoplatniť všetky cesty v krajine. Vláda uviedla, že všetci vodiči by mali platiť za používanie ciest pre motorové vozidlá, aby sa na ich údržbu nemuseli používať verejné financie. Podľa nových plánov vodiči budú musieť platiť za používanie všetkých rýchlostných ciest aj ostatných celoštátnych a regionálnych ciest. Informuje o tom portál Euronews.

Sergi Saurí, riaditeľ výskumnej organizácie Centrum pre inovácie a dopravu so sídlom v Barcelone, uviedol, že uplatnenie takéhoto programu bude radikálnou zmenou, ale Španieli ju očakávajú. „V niektorých krajinách je to už zavedeným systémom,” konštatoval. Španielsko uvažuje o celoročnom poplatku za používanie ciest alebo o platení podľa počtu kilometrov. Saurí si myslí, že z environmentálneho hľadiska je správnou voľbou platenie podľa počtu kilometrov. “Takéto platenie je založené na tom, ako veľmi znečisťujete,” dodal.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 14:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -