Kolíková: Cítim Hegerovu podporu. Ale… Matovič a Šipoš chceli, aby som vyvodila zodpovednosť

0
Na snímke zľava ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) a premiér Eduard Heger (OĽaNO) (Foto: TASR)

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) cíti podporu vlády a premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Povedala to na dnešnej tlačovej konferencii s tým, že s predsedom vlády sa stretla v nedeľu 9. mája. Ministerka doplnila, že o jej odvolávaní v parlamente sa s premiérom rozprávali dve hodiny. Zároveň jej Heger odovzdal dokument s nezodpovedanými otázkami, ktorý vypracovali poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Na tlačovej konferencii ministerka doplnila, že všetky otázky a výhrady sa týkajú prenájmu budovy Ministerstva spravodlivosti SR.

„Dohodli sme sa, že k tomu dám obratom odpovede. Vyhotovila som ich, dnes ráno iba dokončujem posledné úpravy a predpokladám, že v najbližšom čase ich poskytnem hnutiu OĽaNO,“ povedala Kolíková. Šéfka rezortu spravodlivostí verí, že aj po tomto doplňujúcom vyjadrení bude všetko objasnené. „Už je to naozaj len o tom, či chce niekto veriť dezinformáciám alebo tým faktom, ktoré predkladám,“ uzavrela.

Zľava v popredí: Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková počas tlačovej konferencie strany Za ľudí o odvolávaní ministerky spravodlivosti pred začatím rokovania 29. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 10. máj 2021. (Foto: SITA/Branislav Bibel)

Ministerka uviedla, že jej pred stretnutím s predsedom vlády Hegerom šéf OĽaNO Igor Matovič a predseda klubu OĽaNO Michal Šipoš povedali, že má voči sebe vyvodiť politickú zodpovednosť. Neodpovedali ale na jej otázku, či to znamená, aby odstúpila.

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR (NR SR), na ktorej má byť Kolíková odvolávaná z funkcie, sa uskutoční dnes so začiatkom o 10:00. Schôdzu iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

- Reklama -