nedeľa, 20 júna, 2021
21.4 C
Bratislava
Úvod Aréna KORČOK: Je najvyšší čas, aby sme sa pýtali občanov, čo si o...

KORČOK: Je najvyšší čas, aby sme sa pýtali občanov, čo si o Európskej únii myslia

Je najvyšší čas, aby sa začala celoeurópska diskusia a pýtali sme sa občanov, čo si o Európskej únii (EÚ) myslia. Povedal to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) na stretnutí troch najvyšších ústavných činiteľov pri príležitosti Dňa Európy. Šéf rezortu diplomacie pripomenul, že sa tiež dnes otvára Konferencia o budúcnosti Európy.

„Od roku 2016 bolo viacero pokusov hľadať odpovede na budúcnosť Európskej únie. Ale táto diskusia bola najmä o tom, že politici hovorili ľudom, ako má vyzerať Európska únia. Dnes to má byť o tom, že politici majú načúvať občanom. Preto Konferencia o budúcnosti EÚ vytvára platformu na európsku a domácu debatu,“ skonštatoval Korčok.

Minister zahraničných vecí zdôraznil, že ich cieľom nie je „urobiť ódu na dokonalosť EÚ”. „Všetci vieme, že Európska únia nie je bez chýb, nie je dokonalá. Preto vítame každý názor, každý kritický názor. Ja osobitne sa zaujímam o názor mladej generácie,“ dodal Kočok s tým, že konferencia nemá byť platformou pre demagógov, ktorí európsky projekt osočujú bez toho, aby ponúkli konkrétne argumenty a riešenia. Na záver Kočok poďakoval najvyšším ústavným činiteľom, že svojou prítomnosťou upriamujú pozornosť na konferenciu.

1 komentár

  1. EU ??? MENEJ BRUSELU !!! Čím MENEJ sa bude rozhodovať z Bruselu a viac kompetencií sa nechá na NÁRODNÉ ŠTÁTY tým to bude lepšie !!! V Bruseli sa napríklad NESMIE ROZHODOVAŤ o tom , akú vakcínu proti COVID-u budú národné štáty používať a hlavne o tom nesmie rozhodnúť tá pani URŠUĽA ?! Ľudia v národných štátoch MUSIA mať SLOBODU sa rozhodnúť o tom čím budú zaočkovaní !!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 +49 Dnes Úmrtí 12,486 +8 Dnes Uzdravení 377,862 Infikovaných 949 Last updated: 20. júna 2021 - 02:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -